״חוכמת החיים אינה בהחזקת קלפים טובים, אלא לשחק היטב, בקלפים המצויים בידך...״

"גבולות שקופים" הינו פרויקט ייחודי, חדשני ועוצמתי, אשר נולד במטרה להנגיש את נושא קבלת האחר. חברי הפרויקט, אשר כל אחד ואחת מהם מינף את המוגבלות שלו למקום של העצמה והצלחה, מעבירים באופן נגיש, מרגש ומשתף את המסר של משבר כהזדמנות.

"גבולות שקופים" מזמין את ילדי בית הספר לחוות, לטעום ולהרגיש מה פרוש הדבר לחיות עם מוגבלות פיזית. מתוך המקום החוויתי, ובאמצעות מפגש מעצים ובלתי אמצעי עם משתתפי הפרויקט, יוכלו התלמידים להבין, להתקרב להזדהות עם האחר, ולהפנים שכל אחד הוא שונה, גם אלו שמוגבלותם אינה נראית לעין. ומתוך המקום של קרבה, הבנה, הנגשה וידע- מגיעה הקבלה האמיתית.

יום חדש, שיא חדש

גם אם אין זו הפעם הראשונה בה ילדים פוגשים, פנים מול פנים, אנשים בעלי מוגבלות פיזית, "גבולות שקופים" מאפשר להם להכיר, להריח ולחוש טעמו של ניצחון מהו. כל אחד ממשתתפי הפרויקט הינו אדם בעל הישגים, אדם שמינף את השבר בחייו לעוצמה, שהתגבר, שנאבק ולא וויתר לעצמו ברצון למימוש עצמי. ילדי בית הספר יחשפו לאנשים בעלי מעוף, מעוררי השראה וויינרים בנשמתם.

אנשים שכל יום עבורם הוא הזדמנות לשבור שיא חדש, את השיא של עצמם.

אודות הפעילות

מהמגרש ועד המשוב בכיתה:

  •  כל אחד שונה בדרכו- קבלת האחר משמעו קבלה של עצמנו. מפגש שכבתי באולם הספורט, בין ילדי בית הספר, לשחקני פרויקט "גבולות שקופים". המפגש כולל סרטון קצר אודות כל שחקן, הכרות פנים מול פנים, העברת המסרים ומשחק כדורסל-...

    קראו עוד
  • השוני בעיניי המתבונן מפגש אישי בכיתות. התלמידים יגלו כיצד באמצעות כוח רצון, נחישות ואופטימיות, ניתן להוביל ולנצח כל קושי. הפעילות תתאפיין במשחקים מאתגרים המדמים מוגבלויות פיזיות וראיה חיובית ככלי להתגבר על כל...

    קראו עוד
  • גבול שקוף סיכום הפעילות בשיח כיתתי משמעותי על תפיסות מקובעות ועל האחריות שלנו ביצירת גבול וירטואלי בין שלמות לנכות והפיכתו שקוף.

    קראו עוד

יום חדש, שיא חדש

 

להזמנת פעילות:

✮ ✮ ✮ ✮ ✮

* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
* אנא הקלידו דואר אלקטרוני
אנא הקלידו פרטים

צור קשר

אבי בן שמחון 052-8094444